הסרת כלי דם בולטים במכשיר לייזר

כלי דם בולטים כגון ורידים ודליות מופיעים ברגליים בשל שילוב של סיבות. כלי דם אלה, וכן כלי דם נראים לעין המופיעים גם בפנים ניתן להסיר בעזרת טיפול יעיל. נסביר מדוע כלי הדם הללו מופיעים, פתאום באמצע החיים. חשוב אף יותר, נגלה איזה מכשיר לייזר מסוגל לטפל בכך.

טיפולי לייזר Nd:YAG

כלי דם בולטים כדוגמת וורידים ברגליים מהווים מטרד לנשים רבות. למרות שזו בעיה הנחשבת לנשית, יש גם גברים אשר סובלים מכך (זו בעיה מושתקת ולא מדוברת). מכשיר לייזר חדשני, היודע להפיק לייזר מסוג Nd:YAG נמצא יעיל במיוחד לצורך הסרת כלי דם בולטים. אגב, סוג זה של לייזר נמצא ביישום ברפואה למגוון רחב למדי של פרוצדורות. כך למשל בניתוחי עיניים וטיפולים מורכבים בחניכיים. המכשיר המפיק לייזר מסוג זה נקרא XEO והוא ידוע ביכולותיו הגבוהות במגוון טיפולים אסתטיים נוספים. כל זאת, בזכות מגוון טכנולוגיות האור והלייזר המשולבות בו (בידיות נפרדות, בעלות מבנה ייחודי).

מדוע מופיעים נימים בולטים ?

ישנם עוד כמה דברים חשובים שכדאי לדעת אודות העלמת נימים בעזרת מכשיר הלייזר החדיש (באישור משרד הבריאות וה-FDA האמריקאי). אך כדאי להזכיר גם מהם הגורמים לבעיה. מדוע וורידים ונימים מתחילים להפוך גדושים, בולטים ולפעמים גם כואבים.

הוורידים בגופינו הם כלי הדם שדרכם זורם הדם אל הלב. במיוחד ברגליים, זרימת הדם נעשית כנגד כוח הכובד. זהו תהליך מתמשך ובלתי נגמר. מסייעים לכך מסתמים בתוך כלי הדם אשר מונעים זרימה הפוכה בכלי הדם, אחורנית. בגילאים מבוגרים, המנגנון הזה מתחיל לעבוד פחות טוב. הוורידים והנימים מתרחבים. שינויים הורמונליים, הריונות וללידות גם הם משפיעים ותורמים להתבלטות הנימים והדליות. ויש גם גורמי סיכון נוספים התורמים לכך. למשל עודף משקל, מיעוט פעילות גופנית ובפרט עמידה או ישיבה לאורך זמן וללא תנועה.

פתרון לסובלים מורידים בולטים או דליות

מכשיר הלייזר, המסוגל לפלוט סוגים שונים של לייזר ואורכי גל, נמצא כמתאים במיוחד להסרה של כלי דם בולטים ומציקים. אגב, לא מדובר אך ורק בבעיה אסתטית. יש מטופלים אשר מגיעים לטיפול גם בשל סימפטומים מציקים. כאבים לאחר ישיבה ממושכת. תחושת גודש ונפיחות ברגליים. לפעמים גם שינויים במרקם העור ולעיתים רחוקות יותר, גם דימום חיצוני. לייזר מסוג Nd:YAG נמצא כיעיל כל כך מכמה סיבות. ראשית, ניתן למקד אותו בצורה מאוד מדויקת לאזור המטופל. בנוסף, הוא לא פוגע ברקמות סמוכות וגם לא יוצר גירוי או פגיעה בעור.

מכשיר XEO מצויד בטכנולוגיות של קירור וחימום. כאשר נעשה שימוש בידית המשמשת להסרת כלי הדם הבולטים, נכנסת לפעולה תבנית הקירור. מערכת של קירור מצננת את האזור שבו מטופלים כלי הדם. זה לא עניין של מה בכך. לעומת שיטות אחרות להסרה של דליות, רמת אי הנוחות או הכאב נמוכה עד מאוד.

כדאי לדעת על XEO

בעזרת הפקת אנרגית לייזר וקירור, מתבצע הטיפול בצורה יעילה ביותר וללא אי נוחות מרובה. ללא ספק, מיומנות הרופא המטפל חשוב גם היא. ומה עוד כדאי לדעת אודות מכשיר XEO? למשל שמדובר במכשיר מתקדם מחברת קיוטרה (מפתחת מכשור רפואי, מהמובילות בעולם). מכשיר הלייזר מבצע גם טיפולים נוספים, בעזרת הידיות השונות: טשטוש צלקות, הסרת שיער, מיצוק העור והחלקתו, פילינג וטיפול רקמות ועוד.

כתיבת תגובה