טיפים לבחירת חליפת חתן

איך בוחרים חליפת חתן לחתונה?

 

עניבות חתן:

רוב החתנים בוחרים בחליפה שחורה עם חולצה לבנה, במקרה הזה מתאימה עניבה בהירה עם איורים קטנים כמו מעוינים או ריבועים המבליטים את העניבה על גבי החולצה. אם החליפה עם פסים דקים זהובים – מומלץ שהעניבה גם תהיה בגוון זהוב. לחליפה כהה עם חולצה בהירה עדיפה עניבה בגוון החולצה או החליפה. אך אם החליפה בהירה והחולצה כהה בחר עניבה בצבע החולצה, אפשרי גם בהירה יותר.

עניבות עם ציור עליהן מתאימות במיוחד לחולצות בגוון אחיד. כדאי להימנע מציורים גדולים מדי – ככל שהציור על העניבה גדול יותר כך המראה של העניבה פחות רשמי ורציני. לכן, אם אתה לובש חליפה בחתונה אל תלך על עניבה מקושקשת מדי. חתנים רבים בוחרים בעניבות בגוון אחיד גם כשהם לובשים חולצה בעלת צבע אחיד – אף שנהוג להתאים אותן בדרך כלל לחולצות פסים או משבצות.

 

נעלי חתן:

רוב החתנים בוחרים בנעליים רגילות, חצאיות עד גבוהות עם עקב סטנדרטי ומראה כללי חלק ונעים לעין שאותם אפשר להשיג בכל החנויות לנעלי גברים. הצבע השולט הוא חום ושחור כאשר נעלי חתן לבנות באות בחשבון כשהחליפה בהירה. היתרון הוא שאחרי החתונה תוכל לנצלם בחיי היום יום וכלל לא ירגישו שהן נעלי חתונה. והכי חשוב, אל תשכח לבחור בנעל נוחה אך גם חזקה דיה… כי הרי צריך לשבור את הכוס על הדרך.

שרשרת ארוכה ועגילים צמודים או להיפך? כתר או קשת לשיער? עניבה סולידית או מקושקשת? נעליים שטוחות או על עקב? הבחירות הקטנות שעושות את ההבדל הגדול!

תכשיטים לכלה ולחתן:

הפריטים שעוזרים לך להרגיש יפה יותר גם בחיי היום יום וגם בחתונה הם התכשיטים שמייחדים אותך ומבליטים את יופייך. תכשיטים אמורים להלום את אופייך אך יחד עם זאת בחתונה את יכולה להגשים פנטזיה וללכת עד הסוף עם המראה הנסיכותי. אם מתחשק לך לבחור בתכשיטים שהם לא בדיוק הסגנון שלך לכי על זה!

לקבלת מראה קלאסי, נקי ולא מגושם מדי, כדאי לך להתמקד בפריט אחד בעל נוכחות משמעותית כמו למשל שרשרת בולטת וגדולה שתתאים לעגילים קטנים וצמודי אוזן וכך גם להפך. היחס בין השרשרת לעגילים הוא החשוב ביותר שהרי הם נמצאים זה ליד זה ומשלימים את מראה הפנים. צמיד על היד נמצא יחסית רחוק מהפנים ולכן תוכלי לבחור בו ללא קשר לגודל העגילים או השרשרת.הכלל תופס גם לגבי אביזרי שיער, למשל קשת נוצצת או כתר במרכז הראש. אביזרי שיער מהסוג הזה נחשבים לתכשיט ולכן אין צורך להגזים עם תכשיטי הפנים.

ומה עם הצבעים? לשמלות כלה בגוון קרם יתאימו יותר תכשיטים בזהב ובזהב אדום. תכשיטי כסף או זהב לבן יתאימו יותר לשמלות לבנות. התאמת סט התכשיטים הכולל אינו צריך להתאים לטבעת שבחרת, גם לא בצבע.

הטבעת שנענדת על האצבע היא קטנה ולא מאוד בולטת במראה הכולל, לכן אין צורך להתאימה לצבע התכשיטים שאת בוחרת. אם את מתחברת יותר לתכשיטי זהב צהוב והטבעת בזהב לבן לכי עם הלב.

 

נעלי כלה:

נעלי כלה בוחרים בדרך כלל לפי עונת החתונה. הקיץ מאפשר סגנונות רבים של נעליים, לעומת החורף שבו לרוב יבחרו הכלות בעליים סגורות. אם תרצי ללכת על סגנון פתוח מעט תוכלי לבחור בסגנון שבו קצה האצבעות מציץ מהנעל או בסגנון שבו הקצה הקדמי של הנעל סגור ומאחור רצועה לסגירה.

הימנעי מעקבי סיכה אשר ישקעו באדמה רכה ויתלכלכו אם את מתחתנת בגן אירועים, למקרה זה יתאימו נעליים שטוחות. אם את מעדיפה קצת גובה לכי על נעל פלטפורמה המתאימה גם כן.

התייחסי בבחירת נעלי כלה גם לשמלתך: אם היא מפוארת ומקושטת מאוד לכי על נעל חלקה בעיצוב מינימליסטי, בלי אבזור מוגזם – כדי לתת את הבמה לשמלה ולא לנעל.

אל תתפתי לבחור נעלי כלה בעלות עקב גבוה מאוד שאת לא רגילה אליו. את עלולה להרגיש לא בנוח ולא תוכלי לפזז בנחת ברחבת הריקודים כמו שרצית. כדאי להתרגל לנעליים לפני יום החתונה. לכי איתן בבית כמה ימים לפני האירוע הגדול למשך שעה ביום לפחות. כך יהיה לך הרבה יותר נוח בחתונה וכך גם ייחסכו לך יבלות מיותרות. הצבע הנבחר לרוב בנעלי כלה הוא לבן אך יש כלות שבוחרות בצבע קרם שאף הוא מתאים.