נימוסים בחתונה

 

מדריך מקוצר לכללי אתיקה למתחתנים

 

כמו בכל אירוע חברתי אנו מחויבים להתנהג לפי נורמות מקובלות, היוצרות מערכת יחסים

המושתתת על כבוד הדדי בין שני הצדדים ותורמות לאווירה מכובדת ונעימה. חתונה הוא האירוע החברתי הגדול והמרכזי בחייכם, ולכן רצוי שנעבור יחדיו על מספר כללי אתיקה לאירוע כדי למנוע אי נעימויות ורגעים מביכים ומיותרים.

 

  1. נשיקה באוויר – בחתונה מספר האורחים גדול וכולם רוצים לחבק ולנשק את הכלה. הבעיה היא שאת, הכלה, מאופרת בקפידה ולבטח לא רוצה עקבות של נשיקות על לחייך שיהרסו את כל האיפור ועל הדרך גם את התמונות. הכלל כאן הוא להשתמש בנוהג הבינלאומי של נשיקות – להצמיד את הלחי ולנשק באוויר. לכן, כשבאים לנשקך הטי את לחייך הצידה לנשיקה באוויר ולא תתלכלכי בפנייך המאופרות והיפות.

 

  1. נוחות – חשוב ששמלת הכלה שלך היה הולמת ומחמיאה אך חשוב מכל שתהיה לך נוחה. כאשר השמלה חונקת ואת לא מרגישה נינוחה ומשוחררת, רוב הסיכויים שהמצוקה וחוסר הנוחות שלך יבלטו, ואורחי החתונה ירגישו את המבוכה שבה את נמצאת. כדי להימנע מכך בחרי בשמלה נוחה שתקנה לך תחושת ביטחון.

 

  1. ידיים פנויות – בחופה יענוד לך החתן את הטבעת על יד ימין, ועל אף שזה אולי ישמע לך קטנוני, אחרי שכולם ילחצו לך יד ויברכו אותך את עלולה להרגיש נפיחות וכאבים בגלל הטבעת. לכן הכלל אומר: מיד לאחר החופה העבירי באופן זמני את הטבעת ליד שמאל וכך תוכלי ללחוץ יד לכולם בנוחות ללא שום בעיה.

 

  1. עזרה ראשונה – תיק איפור קטן עם מה שצריך כדי לתקן איפור שנמרח או נזל או אפילו רק כדי לחדש את השפתון – יכול לעתים להציל את כל הערב. לא כדאי לך להיראות דווקא בערב חתונתך במראה מביך ולא נעים שאולי אפילו יתועד בתמונות. גם חוט ומחט או סיכות ביטחון על כל מקרה שהכתפייה של השמלה תיקרע… יתנו לך ביטחון שהכל בשליטה.

 

  1. בגדים להחלפה – לחתן מומלץ בחום להביא עוד חולצה ועניבה למקרה חירום כמו זיעה בולטת על החולצה או כתם יין על העניבה. כך תוכל להרגיש רענן ונקי לאורך כל החתונה.

 

  1. לעמוד בלוח זמנים – הקפידו על כך שהחופה תיערך בשעה המצוינת בהזמנה או לפחות לא לאחר בהרבה. מאוד לא מכובד ולא נעים לתת לאורחים שבאו לכבדכם להמתין יותר מדי זמן. בנוסף , יש אורחים שמגיעים מרחוק ובוודאי ירצו לצאת מוקדם מהאירוע ולא להתעכב בגלל שהחופה נערכה באיחור.

 

  1. להכניס את כולם לתמונה – כלל חשוב בעניין צילום האירוע – המונע עוגמת נפש במקרים רבים, הוא להטיל משימה על אחד מבני המשפחה שיעמוד בקשר רצוף עם הצלם לאורך הערב ויכיר לו את כל בני המשפחה כדי שיצלם אותם. לא נעים בכלל לגלות לאחר האירוע שהצלם לא תיעד את הריקוד שלך עם הדודה האהובה שבאה מרחוק כדי לשמח אותך!

 

  1. הכל בשליטה – במהלך החתונה, גם אם תצוצנה בעיות קטנות שדרו קודם כל לעצמכם, וכך גם לאחרים, שהכל בסדר ושהעניינים מטופלים, כדי למנוע מכם הבעת פנים מאוכזבת שתשפיע גם על האווירה בחתונה ועל האורחים. ואל תשכחו תמיד לחייך ולשמוח כי זה הערב שלכם. זכרו שאי אפשר לרצות תמיד את כולם, הכי חשוב שאתם תהיו מרוצים ותשדרו זאת.